تیر ۱۵, ۱۳۹۴

آنچه که صاحبان سایت قبل از طراحی باید بدانند

     اولین نکته که قبل از طراحی سایت مهم است بحث خرید هاست و دامنه می باشد. معمولا روال خرید هاست و دامنه به این صورت است که فرد، گروه و یا شرکتی که طراحی سایت را انجام می‌دهد یکی از سایت های فروش هاست و دامنه را انتخاب می‌کند و عمل خرید را انجام می دهد. اما نکته کلیدی اینجاست که این فرد برای خرید دامنه و یا هاست باید وارد پنل کاربری در آن سایت شود و خرید را انجام دهد و معمولا وارد شدن و ثبت نام در این پنل را با ایمیل شخصی خود انجام می دهد! اینجاست که تمام دسترسی ها که در ادامه به تفضیل توضیح خواهیم داد در دست فرد ثبت کننده قرار خواهد گرفت.

     پس از انجام عمل خرید دامنه و هاست بحث این دو مورد جدا می شود.

     در ابتدا بهتر است در مورد هاست صحبت کنیم. هاست فضایی است که شما در اینترنت به صورت ماهانه و یا سالانه اجاره می کنید تا اطلاعات سایتتان را در آن قرار دهید. این هاست در ابتدا باید به دامنه متصل شود تا وقتی شما در مرورگر خود آدرس دامنه را وارد کردید اطلاعاتی که در هاست هست را مشاهده نمایید. تمام دسترسی تغییرات در هاست (رمز عبور، درخواست های مختلف از شرکت فروشنده هاست و…) در دستان فردی است که این خرید را در پنل خود در آن سایت فروشنده هاست انجام داده است.

حتما مراقب باشید….

     در مورد دامنه نیز موضوع به همین صورت شاید کمی پیچیده تر باشد دامنه ها دو دسته هستند یا داخلی و یا بین المللی دامنه های داخلی در سامانه ایرنیک در ایران ثبت می شوند یعنی شما برای ثبت یک دامنه دات آی آر باید در سایت ایرنیک عضو باشید مدارک خود را برای آن ها ارسال کرده و توافق نامه مورد نظر آن ها را امضا کنید تا بتوانید صاحب رسمی آن دامنه باشید. حال ایمیلی که با آن عضو ایرنیک شده اید باید ایمیل فرد یا صاحب وبسایت باشد چون سرمایه گذاری بر رو این وبسایت توسط ایشان انجام شده و حق طبیعی این فرد دسترسی کامل داشتن به دامنه می باشد. که از این طریق این امر مهم قابل اجراست.برای دامنه های بین المللی نیز به همین صورت در پنل سایتی که خریداری دامنه و هاست انجام می‌شود عضویتی صورت گرفته و دامنه به اسم فردی که با ایمیل خود در آن سایت است خریداری می شود.

    سامانه بین المللی www.who.is یکی از چندین سامانه است که شما با وارد کردن آدرس یک دامنه مشخصات آدرس و شماره تماس صاحب آن دامنه را مشاهده خواهبد کرد. همچنین ایمیلی که این دامنه با آن ایمیل خریداری شده و تمام دسترسی‌های بعدی توسط آن باید انجام شود را می توان مشاهده نمود.

     بنابراین اگر صاحب یک وبسایت هستید دامنه خود را حتما در این سامانه وارد کرده تا از وضعیت آن مطلع شوید و در صورتی که به نام شما نیست حتما عمل انتقال دامنه را انجام دهید.

     مشکل اساسی در اینجا برای طراحان سایت و مدیران سایت تعیین همین ایمیل است از طرفی صاحبان سایت حق دارند که دامنه به نام آن ها باشد و همچنین هاست نیز که مبلغش را پرداخت کردند با ایمیل آن ها مدیریت شود اما از طرفی هم طراحان سایت ممکن است هر هفته و یا حتی هر روز نیاز به تغییرات و یا تیکت زدن به پشتیبانی سایت فروشنده هاست و … را داشته باشند که این کار که برای هر ارسال و دریافت بخواهند با مدیر و یا صاحب سایت هماهنگ شوند عملی زمان بر و دشوار برای آن هاست. و اما راه حل ما….

راهکار گروه فنی سئوروید:

     گروه فنی سئوروید با چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت برای حل این مشکل راهکاری اندیشیده است. بدین صورت که به محض عقد قرار داد شما با گروه یک ایمیل کاملا جدید در سرویس یاهو و یا جیمیل توسط مدیر گروه فنی سئوروید ساخته می شود و پسورد آن را در اختیار صاحب سایت و همچنین مسئول طراحی قرار می دهد و تمام خرید ها و دسترسی ها به این ایمیل داده می شود تا دیگر نیاز نباشد برای هر اقدام به ایمیل شخصی صاحب سایت دسترسی داشت در ضمن تمام موارد مطرح شده نیز به اسم صاحب سایت ثبت خواهد شد.

     نتیجه: تمامی دسترسی ها باید در اختیار صاحب سایت باشد چون مبلغ را پرداخت کرده است. به سادگی این مسئله می توانید بررسی و پیگیری نمایید.

گروه فنی سئوروید بهترین مشاور شما درزمینه طراحی و برندینگ در بستر وب

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

طراحی سایت
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *