بلاگ

فروردین ۲۹, ۱۳۹۴

انواع محتواهای آموزشی

محتواهای دنیای وب چگونه ساخته و انتشار داده می شوند؟

     بعد از تبلیغات در دنیای وب مباحث آموزشی نیاز روزافزون تولید محتوا ر افزایش دادند. امروزه محتواهای آموزشی جایگاه خاصی در آموزش مجازی به خود اختصاص داده اند. توجه به این مبحث می تواند سایت شما رو پر بار تر و در نتیجه بازدید از سایتتون رو افزایش بده. آنچه که ما به عنوان محتوا می شناسیم می تواند یک متن، صدا و یا یک ویدیو باشد.

محتواهای متنی :

      محتواهای متنی ساده ترین شکل محتوا و برای موتور های جستجو قابل پردازش می باشند. یعنی کلیه فرآیند های تحلیلی برای در نظر گرفتن کلمات کلیدی بر روی این سبک از محتواها می تواند رعایت شود گرچه رسالت محتوا رساندن اصل موضوع مورد نظر است نه تبلیغات. این محتواها در قالب متن ساده تا فایل های pdf که می تواند تصویر را نیز در خود جای دهد می باشد. تولید این محتواها در ویرایشگر های متنی ساده از قبیل notepad تا نرم افزار تا نرم افزار word از مجموعه آفیس انجام می پذیرد. شاید لازم باشد از مجموعه adobe acrobat نیز نام برده شود.

محتواهای صوتی :

     محتواهای صوتی نیز از ضبط صدا تولید می شود. این ضبط صدا می تواند شامل یک کلاس آموزشی در چندین فصل انتشار داده شود. معمولا اینگونه محتواها توسط کاربران دانلود و سپس به صورت آفلاین مورد استفاده قرار می گیرند. محتواهای صوتی در بین محتواهای آموزشی از ارزش خاصی برخوردار می باشند زیرا می توانند در اوقات فراغت کاربران و حتی هنگام استراحت نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

محتواهای ویدیویی:

     محتواهای ویدیویی شامل ویدیوهای ضبط شده از اساتید هنگام تدریس یا فیلم های تهیه شده از یک فرآیند خاص می باشد. این فرآیند خاص می تواند کپچر شدن از روی صفحه دسکتاپ شما نیز باشد. استفاده از این سبک محتوا به اینترنت با سرعت بالا نیاز دارد. البته لازم به ذکر است که تاثیر گذار ترین نوع محتوا در صورت داشتن کیفیت همین نوتع محتوای آموزشی ویدیویی می باشد. مطالب موجود در درون محتوا غیر قابل پردازش بوده و فقط عنوان محتوا باید مرتبط با مطالب درون آن باشد چون تنها چیزی است که توسط موتور های جستجو تحلیل می گردد.

فاضل شجاعی-کارشناس سئو در گروه فنی سئوروید

محتواهای آموزشی , , , , , , , , , , , ,
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *