بلاگ

اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴

تاثیر بک لینک ها بر روی بهینه سازی صفحات وب

بک لینک

     موضوع مهم بهینه سازی صفحات وب چالشی چند وجهی برای دارندگان تجارت در دنیای اینترنت ایجاد نموده است. نکاتی بسیار پیچیده را رعایت می کنید تا شاید بر اساس یک برنامه ریزی دقیق احتمال دیده شدن در صفحات اول نتایج جستجو را بالا ببرید. به هر حال قصد و هدف اصلی صاحبان وب سایت بالا آمدن و ماندن در رتبه های خوب است. این فرآیند مهندسی را به نام سئو سفید شناخته و بر اساس آن تجارت مشتریان خود را توسعه می دهیم.

     شاید بار ها برای خرید یا انجام یکی از خدمات اینترنتی به سایت های معروف و پربازدید سر زده باشید. با اینکه هدف از بازدید این سایت ها در ابتدا مشخص است اما گاها عبارات یا کلماتی حس کنجکاوی شما را ناخواسته یا بر اساس یک نیاز قبلی برانگیخته می کند و شما بر روی یک نوشته کلیک می کنید. این نوشته که پیوندی به یک سایت را شامل می شود همان بک لینک می باشد. بک لینک ها موجب افزایش تعداد بازدید کنندگان سایت شما بر اساس یک کلمه کلیدی خاص می شوند.

     فرض کنید وب سایت شما دارای ۱۰ کلمه کلیدی است که بر اساس هر کدام از این کلمات ممکن است صفحه ای از سایت شما در موتور های جستجو مورد تحلیل قرار گیرد. حال در نظر بگیرید کیفیت این تحلیل در تمامی ۱۰ مورد متفاوت است. یعنی مثلا اگر کلمه اول صفحه مورد نظر وب سایت را در لینک شماره ۲۰ علامت گذاری می کند، در همین حال ممکن است کلمه دوم رتبه ۱۸ را برای وب سایت به ارمغان بیاورد. به هر حال هدف ما از تلاش در این راستا رتبه ۱ برای هر ۱۰ کلمه است. به همین منظور بک لینک ها به واقع سایت را بر اساس کلمه کلیدی به موتور جستجو یادآوری کرده تا بر رتبه سایت را در نتایج جستجو افزایش دهند.

     موضوع بعدی این است که به طور معمول بک لینک افزایش بازدید را به همراه داشته و در نتیجه احتمال رونق در تجارت و خدمات شما بالا می رود. این در حالی است که شما توانسته اید مشتریان بالقوه خود را با استفاده از بک لینک ها به مشتریان بالفعل تبدیل نمایید.

     بک لینک ها با توجه به رتبه سایت قرار داده شده می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند. در نهایتا سیاست درست استفاده از بک لینک های ترکیبی از تمامی سایت ها است. ما نه تنها سایت های با رتبه بالا بلکه سایت های رتبه پایین تر را نیز مورد هدف قرار داده تا طیف گسترده ای از کاربران را با کلمه کلیدی و نهایتا کلیک بر روی بک لینک مواجه نماییم.

فاضل شجاعی-کارشناس سئو در گروه فنی سئوروید

بک لینک , , , , , , , ,
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *