بلاگ

اردیبهشت ۷, ۱۳۹۴

سئو در فروشگاه های اینترنتی

پشتیبانی سئو در فروشگاه های اینترنتی

     وقتی صحبا از یک فروشگاه اینترنتی می کنیم در اصل داریم سایتی رو تدوین و در نظر میگیریم که توی اون قراره یک ویترین از محصولات اون فروشگاه بچینیم. این ویترین همون چیزی هستش که قرار به کار سئو سایت شما تداوم ببخشه. برای حفظ این ویترین خوب چه باید کرد؟

     قبلا صحبت کردیم که طرای باید جذاب و مناسب و درخور محصولاتی با کیفیت باشه. قطعا هیچ فروشنده ای دوست نداره در مورد کیفیت محصولات و خدماتش حرفای منفی بشنوه هر چند انتقاد باید در هر مرحله ای از تجارت شنیده بشه. بگذریم به هر حال یکی از ضروریاتی که یک فروشگاه آنلاین باید به اون تجهیز بشه پشتیبانی در به روز بودن سایت و چینش محصولات جدید هست.

     همیشه به این موضوع دقت کنید که اگر نتونستین محصولی رو که انتظار فروشش رو داشتین و به نظر خودتون قابل ارائه هست بفروشین ممکن هست اون رو خوب معرفی نکرده باشین. پس لازم هست از طراحی این محصول تا نوشته ها و متنی که وظیفه سئو رو به عهده داره باید بازنگری شه. شاید برخی از موارد به خاطر تشابه متن محصولات با محصولات در سایت های دیگه دچار مشکل سئو شده؟ شعار کاری برای هر محصول دارین؟ آیا باید عوض شه؟ به هر حال یک فرد یا سازمان و شرکت که کارش جمع آوری و تحلیل داده هایی از این دسته هست باید سئو رو در فروشگاه های بزرگ به پیش ببره و بازدید رو برای کاربران از محصولات افزایش بده. بعد از اعمال تغییرات باید به جایگزین کردن محصولات در صفحه اول پرداخته بشه. این موضوع که کاربر برای اولین بار در مراجعه وب سایتمون و بازدید از محصولات کدام از دسته از محصولات رو ببینه میتونه خیلی مهم باشه. فرض کنید با شروع فصل مدارس و باز شدن سایت شما تمامی محصولات وابسته به لوازم التحریر نشون داده بشه و در لینک های بعدی بقیه محصولات وجود داشته باشه و برعکس در شروع فصل تعطیلات میتونه محصولات و مراکز تفریحی به بازدید کنندگان نشون داده بشه. وقتی شما قرار هست تمامی این نکات رو رعایت کنین باید این کار رو به دقت و به صورت روزانه و حتی بر اساس اخبار لحظه ای پیگیری و اعمال کنین تا سئو در سایت شما به بهینه ترین حالت ممکن پیش بره.

در نوشته های بعدی خودمون الزامات فروشگاه های بزرگ رو توضیح و بسط خواهیم داد.

فاضل شجاعی-کارشناس سئو در گروه فنی سئوروید

مقالات سئو , , , , , , , , , , , ,
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *