بلاگ

اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴

سئو و عبارات جستجو شده در گوگل

کلماتی که گوگل هنگام جستجو به کاربران پیشنهاد می دهد چه ارتباطی با سئو دارد؟

     پیش تر و در مقالات گذشته در مورد اصطلاحات مورد جستجو و قابلیت گوگل ترندز با هم صحبت کردیم. در این رابطه مطرح نمودیم که به چه صورت می توان از قابلیت گوگل ترندز برای سئو استفاده نمود. اما در این جا صحبت در مورد واژه هایی است که در رابطه با یک اصطلاح خاص موتور گوگل به شما پیشنهاد می دهد. این واژه ها بر اساس جستجوی انجام شده و به واقع نتیجه گزارشات ثبت شده می باشد. یعنی جایی که کلیه کاربران عبارت خاصی رو دنبال می کنند به تدریج این عبارت در بانک اطلاعاتی ویژه این مورد ثبت شده و به محض اینکه ایندکس گذاری گردد شما یا هر کاربر دیگری که به گوگل مراجعه می کند با تایپ برخی از حروف، این واژه و واژگان مشابه آن که ایندکس گذاری شده اند در لیست ظاهر می گردند. در رابطه با سئو شما می توانید با یک تحلیل ساده هنگامی که یک کلمه کلیدی خاصی برای صفحه ای از وب سایت خود در نظر می گیرید با تایپ آن در گوگل نمونه های مشابه مورد پیشنهاد را ببینید.

     خب بهتره برای روشن شدن کامل قضیه و کاربرد اون توی سئو بحثمون رو با یک مثال بازش کنیم. عبارت سئو رو در نظر بگیرین. هنگامی که این عبارت در موتور جستجو تایپ میشه عباراتی نظیر سئو چیست؟ سئو سایت و سئو ورد پرس مشاهده می شود. این موضوع بیانگر این است که کاربران در اینترنت عبارات مذکور را پیگیری می کنند. بر اساس اولویت اکثر کاربران تمایل دارن بدونن که خود سئو چه معنی داره؟ یا میشه این نتیجه گیری رو کرد که سئو چگونه انجام میشه؟

     عبارات بعدی نیز در رابطه با این موضوع مورد جستجو قرار گرفتند که اولا مفهوم سئو فقط در رابطه با سایت مطرح میشه. در ضمن بر اساس یک نظر سنجی کلی متخصصین بر این باورند که سیستم مدیریت محتوای وردپرس از بقیه سیستم های آماده مدیریت محتوا سئو پذیر تر است. خب این یک جستجو و مقایسه در زبان فارسی بود. حال بیایید عبارت سئو را به صورت انگلیسی تایپ کنیم. عباراتی مانند seo news google و seo tools و seo software بیشترین تقاضا هنگام جستجو بوده است. پس همون طور که خودتون هم متوجه شدید تمامی مباحث سئو متمرکز بر روی پیشرفت یک وب سایت در رتبه و ابزار هایی است که این کار را انجام دهند. در نوشته های بعدی سعی خواهیم کرد مبحث کلمات کلیدی و سئو رو با مثال بیشتر باز کنیم.

فاضل شجاعی-کارشناس سئو در گروه فنی سئوروید

مقالات سئو , , , , , , , , , , , ,
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *