بلاگ

اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۴

سئو یا بهینه سازی صفحات وب

سئو یا بهینه سازی صفحات وب؟

     سئو یا بهینه سازی صفحات وب؟ این دو واژه رو امروزه خیلی از طراحان و صاحبان وب سایت ها به زبون میارن. یکی مدعی و دیگری درخواست کننده این خدمات. ولی راستی کدومشون درسته و در حال حاضر بیشتر رایج و به کار برده میشه؟ خب حقیقت موضوع این هست که سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization و ابتدای هر کدام از کلمات این عبارت هستش. وقتی خیلی از تجاری که در کار تولید، واردات و یا صادرات بودند به اجبار با وب سایت های طرف مقابل خود به تجارت پرداختند کم کم به ضرورت این موضوع رسیدند که میتونن رقبای احتمالی طرف خارجی رو از طریق کلمات کلیدی پیدا کنند.

     خب بحث بر سر این موضوع شدت گرفت و بعد از مدتی واژه سئو در بین شرکت های طراح وب سایت رایج شد. به صورتی که در ابتدا به مشتریان خود قرار دادن محتوا و سپس دیده شدن بر اساس کلمات کلیدی در لینک های اول گوگل رو پیشنهاد دادن. البته نمیشه از این موضوع هم گذشت که تبلیغات کلیکی گوگل خودش محرک ترین عامل در زمان پیدایش سئو و ضرورت اون بود. افراد با دیدن لینک های تبلیغات گوگل تمایل پیدا کردند که لینک وب سایت خوشون رو هم در این جایگاه ببینند. گوگل هم برای ایجاد جذابیت بر اساس تعداد کلیک انجام شده از حساب مشتریان پول کم می کرد. خب واژه سئو قدرت گرفت و کم کم شرکت ها و افراد پیشرو در زمینه طراحی وب سایت بر این شدند تا واژه بهینه سازی صفحات وب یا بهینه سازی موتور جستجو رو جایگزین سئو بکنند.

     بعد از مدتی کاربران اینترنت و صاحبان وب سایت با این واژه به دنبال سرویس دهندگان از طریق موتورهای جستجو اقدام کردند. فرقی هم نداشت و هنوزم نداره. شما باز هم میتونین با جستجوی واژه سئو خیلی از شرکت های سرویس دهنده این موضوع رو پیدا کرده و باهاشون اهداف تجاری رو پیاده سازی کنید. بودن واژه سئو یا هر واژه دیگه اصل قضیه رو تغییر نمیده که برای رسیدن در صفحات اول گوگل و باقی موندن در اون به محتوای ارزشمند نیاز دارید. شاید عوض کردن واژه ها و به کار بردن یک واژه جدید فقط ترفندی برای دیده شدن باشه اما هدف ما خدمات سئو سفید به مشتریان هست.

فاضل شجاعی-کارشناس سئو در گروه فنی سئوروید

مقالات سئو , , , , , , , ,
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

2 دیدگاه
  1. مقاله بسیار جالب و خوندنی بود. لطفا در مورد تگ های کاربردی در زمینه سئو بیشتر توضیح بدین

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *