بلاگ

فروردین ۲۲, ۱۳۹۴

واقعیت افزوده در دنیای اندروید

واقعیت افزوده در دنیای اندروید :

      یکی از مباحث جدید دنیای آی تی واقعیت افزوده (Augmented reality) می باشد. در واقعیت افزوده کار اصلی بر روی وب کم کامپیوتر یا تلفن همراه می باشد. برنامه های تدوین شده در این زمینه باید علامتی را تحت عنوان تگ در گوشه ای از یک تصویر تشخیص داده و در صورت جایگذاری مورد نظر علامت، ویدیو و یا هر گونه تغییری را بر روی تصویر انجام دهند.

     شاید تا کنون حدس زده باشید که این موضوع یکی از شاخه های پردازش تصویر و هوش مصنوعی باشد. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که کتابخانه های آماده بسیاری در این زمینه برای کار وجود دارد و کار با واقعیت افزوده، نمونه ای کاربردی از پردازش تصویر می باشد.

     در مبحث اندروید از کتابخانه ای صحبت می شود که بار ها نام آن را در دنیای گرافیک و برنامه نویسی شنیده اید. بله OpenGL کتابخانه ای که برای گرافیک سه بعدی به کار گرفته می شود این بار در دنیای اندروید می آید تا مبحث واقعیت افزوده را به عرصه نمایش و کاربرد بگذارد. یکی از مواردی که بیشترین توسعه برنامه های واقعیت افزوده جهت برنامه های اندروید و ios در آن انجام پذیرفته Adobe AIR  می باشد. شما در توسعه برنامه های خود با تکنولوژی AIR از کدهای ActionScript  استفاده می نمایید. این ساختار برنامه نویسی به راحتی و توسط کد های بسیار ساده دسترسی شما را به دوربین تلفن همراه امکان پذیر ساخته و تصاویر مورد نیاز را در اختیار برنامه نویس قرار می دهد. در مرحله بعد به صورت پیوسته باید تصاویر گرفته شده در هر فریم پردازش شوند تا در صورت مشاهده تگ مربوطه ( علامتی که بر روی مکان خاصی از تصویر قرار دارد) عملیاتی که به آن واقعیت افزوده می گوییم اجرا خواهد شد. برای روشن شدن موضوع می توانید لینک زیر را مشاهده نمایید.

فاضل شجاعی-کارشناس برنامه نویسی اندروید در گروه فنی سئوروید

http://www.tomsguide.com/us/augmented-reality-future,news-19099.html

مقالات اندروید , , , , , , , , ,
درباره ما گروه فنی سئوروید

در یک تعامل سازنده موفق به تشکیل یک گروه کاری شده‌ایم که برآیند آن رضایت مشتریان عزیزمان است. فعالیت در گروه ما فقط در یک راستا صورت می گیرد و آن هم حرکت بدون حاشیه به سمت رفع نیازهای اساسی هر مشتری و پرهیز از هزینه‌های اضافی.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *